Italy F34 (Santa 2017 live score, risultati in diretta

Italy F34 (Santa Margherita Di Pula) live, $25K

uomini singolare argilla Italy Italy F34 (Santa set 1 2 3 4 5
21.10.17
finali
Daniel Gimeno-Traver 2 6 6
Andrea Basso 0 3 4
20.10.17
semifinali
Daniel Gimeno-Traver 2 6 3 6
Lorenzo Giustino 1 3 6 3
20.10.17
semifinali
Andrea Basso 2 6 3 6
Julian Lenz 1 3 6 3
19.10.17
quarti di finale
Daniel Gimeno-Traver 2 6 6
Miljan Zekic 0 3 4
19.10.17
quarti di finale
Lorenzo Giustino 2 6 7
Omar Giacalone 0 0 5
19.10.17
quarti di finale
Andrea Basso 1 6 4
Maxime Chazal scratch 0 3 0
19.10.17
quarti di finale
Julian Lenz 2 6 6
Bogdan Ionut Apostol 0 3 2
18.10.17
2. turno
Daniel Gimeno-Traver 2 3 6 6
Andrea Pellegrino 1 6 1 3
18.10.17
2. turno
Lorenzo Giustino 2 6 6
Dragos Nicolae Madaras 0 3 3
18.10.17
2. turno
Maxime Chazal 2 7 4 6
Marco Bortolotti 1 65 6 1
18.10.17
2. turno
Miljan Zekic 2 6 6
Luca George Tatomir 0 3 2
18.10.17
2. turno
Andrea Basso 2 6 6
Mircea-Alexandru Jecan 0 3 3
18.10.17
2. turno
Omar Giacalone 2 6 6 6
Louis Wessels 1 75 3 1
18.10.17
2. turno
Julian Lenz 2 6 4 6
Marvin Netuschil 1 1 6 4
18.10.17
2. turno
Bogdan Ionut Apostol 2 3 6 6
Javier Marti 1 6 3 4
16.10.17
1. turno
Marvin Netuschil 2 6 5 7
Gibril Diarra 1 4 7 64
16.10.17
1. turno
Julian Lenz 2 6 6
Tommaso Schold 0 1 2
16.10.17
1. turno
Louis Wessels 2 6 6 6
Frederico Gil 1 72 1 0
17.10.17
1. turno
Daniel Gimeno-Traver 2 6 6
Dennis Novak 0 4 3
17.10.17
1. turno
Lorenzo Giustino 2 6 6
Alexander Lebedyn 0 3 1
17.10.17
1. turno
Marco Bortolotti 2 6 4 6
Franjo Raspudic 1 1 6 4
17.10.17
1. turno
Javier Marti 2 7 6
Filippo Baldi 0 66 2
17.10.17
1. turno
Maxime Chazal 2 6 6
Davide Pontoglio 0 2 3
17.10.17
1. turno
Miljan Zekic 2 7 6
Wilson Leite 0 5 1
17.10.17
1. turno
Andrea Basso 2 6 7
Marco Miceli 0 0 5
17.10.17
1. turno
Omar Giacalone 2 6 6
Jacopo Stefanini 0 3 4
17.10.17
1. turno
Mircea-Alexandru Jecan 2 6 6
Milos Nikolic 0 4 1
17.10.17
1. turno
Luca George Tatomir 2 6 3 6
Stefano Reitano 1 1 6 3
17.10.17
1. turno
Bogdan Ionut Apostol 2 7 6
Andrea Grazioso 0 5 4
17.10.17
1. turno
Andrea Pellegrino 2 6 6
Petru-Alexandru Luncanu 0 3 4
17.10.17
1. turno
Dragos Nicolae Madaras 2 6 5 6
Toby Martin 1 4 7 3
16.10.17
qualificazioni
Franjo Raspudic 1 6 2
Ivan Krivic scratch 0 0 0
16.10.17
qualificazioni
Mircea-Alexandru Jecan 1 2 7 3
Vlad Victor Cornea scratch 0 6 5 0
16.10.17
qualificazioni
Toby Martin 2 6 4 6
Neven Krivokuca 1 2 6 3
16.10.17
qualificazioni
Luca George Tatomir 2 6 6
Lucas Gomez 0 4 0
16.10.17
qualificazioni
Andrea Grazioso 2 6 6 6
Andrea Borroni 1 72 1 3
16.10.17
qualificazioni
Davide Pontoglio 2 6 6
Marc Fornell-Mestres 0 4 1
16.10.17
qualificazioni
Bogdan Ionut Apostol 2 6 6
Milos Nikolic 0 1 4
16.10.17
qualificazioni
Alexander Lebedyn 2 6 6
Vladimir Filip 0 2 1
16.10.17
2. turno qualificazioni
Marc Fornell-Mestres 2 4 6 6
Andrea Palmese 1 6 3 2
16.10.17
2. turno qualificazioni
Franjo Raspudic 2 6 6 6
Giovanni Calvano 1 3 74 1
16.10.17
2. turno qualificazioni
Mircea-Alexandru Jecan 2 6 6
Gabriele Moghini 0 2 1
16.10.17
2. turno qualificazioni
Lucas Gomez 2 6 6
Alexander Thomas Grabher 0 4 1
16.10.17
2. turno qualificazioni
Toby Martin 2 6 6
Oscar Serra 0 1 2
16.10.17
2. turno qualificazioni
Neven Krivokuca 2 6 6
Giordan Kunz 0 0 0
16.10.17
2. turno qualificazioni
Luca George Tatomir 2 6 4 6
Harry Lim 1 3 6 3
16.10.17
2. turno qualificazioni
Andrea Grazioso 2 6 6
Roberto Binaghi 0 0 0
16.10.17
2. turno qualificazioni
Vlad Victor Cornea 2 6 6
Hans Albert Schubert 0 1 0
16.10.17
2. turno qualificazioni
Davide Pontoglio 2 7 6
Jesper Tull Freimuth 0 5 2
16.10.17
2. turno qualificazioni
Bogdan Ionut Apostol 2 6 6
Francesco Trepla 0 2 0
16.10.17
2. turno qualificazioni
Ivan Krivic 2 6 6
Thomas Schwencke Lindqvist 0 4 4
16.10.17
2. turno qualificazioni
Vladimir Filip 2 6 6
Leonardo Mazzucchelli 0 2 4
16.10.17
2. turno qualificazioni
Andrea Borroni 2 6 6
Davide Negrotti 0 1 3
16.10.17
2. turno qualificazioni
Alexander Lebedyn 2 6 6
Matteo Masala 0 0 1
16.10.17
2. turno qualificazioni
Milos Nikolic 2 6 6
Jasper Felix Schiefer 0 4 1
16.10.17
1. turno qualificazioni
Thomas Schwencke Lindqvist 2 5 7 6
Marcel Marlon Sudzum 1 7 65 4
16.10.17
1. turno qualificazioni
Davide Negrotti 2 6 6
Hugo Piquerez 0 1 4
16.10.17
1. turno qualificazioni
Jesper Tull Freimuth 2 6 6
Mattia Rossi 0 2 4
16.10.17
1. turno qualificazioni
Hans Albert Schubert 2 6 6
Yu Lun Xie 0 2 4
16.10.17
1. turno qualificazioni
Jasper Felix Schiefer 2 7 6
Albert Creixell Gine 0 60 0
uomini di doppio argilla Italy Italy F34 (Santa set 1 2 3 4 5
16.10.17
finali
Marc Fornell-Mestres/Frederico Gil 2 6 5 10
Filippo Baldi/Andrea Pellegrino 1 2 7 5
16.10.17
semifinali
Filippo Baldi/Andrea Pellegrino 2 3 6 10
Wilson Leite/Petru-Alexandru Luncanu 1 6 1 5
16.10.17
semifinali
Marc Fornell-Mestres/Frederico Gil 2 7 6
Bogdan Ionut Apostol/Mircea-Alexandru Jecan 0 67 4
16.10.17
quarti di finale
Filippo Baldi/Andrea Pellegrino 1 w/o
Daniel Gimeno-Traver/Javier Marti 0
16.10.17
quarti di finale
Bogdan Ionut Apostol/Mircea-Alexandru Jecan 2 6 6
Vladimir Filip/Luca George Tatomir 0 2 4
16.10.17
quarti di finale
Marc Fornell-Mestres/Frederico Gil 2 6 6
Andrea Borroni/Marco Bortolotti 0 0 4
16.10.17
quarti di finale
Wilson Leite/Petru-Alexandru Luncanu 2 7 6
Toby Martin/Francesco Moncagatto 0 62 2
16.10.17
1. turno
Daniel Gimeno-Traver/Javier Marti 1 def.
Lucas Gomez/Alexander Thomas Grabher 0
16.10.17
1. turno
Filippo Baldi/Andrea Pellegrino 2 6 3 10
Maxime Chazal/Lorenzo Giustino 1 4 6 7
16.10.17
1. turno
Bogdan Ionut Apostol/Mircea-Alexandru Jecan 2 6 6
Harry Lim/Marcel Marlon Sudzum 0 3 0
16.10.17
1. turno
Vladimir Filip/Luca George Tatomir 2 7 6
Vlad Victor Cornea/Patrick Grigoriu 0 5 4
16.10.17
1. turno
Toby Martin/Francesco Moncagatto 2 6 6
Ivan Krivic/Alexander Lebedyn 0 4 2
16.10.17
1. turno
Marc Fornell-Mestres/Frederico Gil 2 6 6
Davide Pontoglio/Stefano Reitano 0 3 0
16.10.17
1. turno
Andrea Borroni/Marco Bortolotti 2 3 6 10
Andrea Grazioso/Marco Miceli 1 6 1 4
16.10.17
1. turno
Wilson Leite/Petru-Alexandru Luncanu 2 6 6
Roberto Binaghi/Matteo Masala 0 1 0
<